InfoPerevod

Апостиль та легалізація

У більшості випадків при виїзді за кордон на тривалий термін для роботи, навчання, отримання посвідки на проживання, отримання громадянства та інших цілей необхідне офіційне підтвердження документів особи, яка виїжджає, а саме проставлення на них штампа Апостиль (для країн, що підписали Гаазьку конвенцію, що включають в основному європейські держави) або штампів легалізації (в основному для арабських країн).

Бюро перекладів «Infoperevod» надає послуги з легалізації з 2001 року. Наші співробітники завжди готові надати вичерпну консультацію з правил оформлення документів і прийняти їх в роботу, оформивши їх відповідно до вимог країни, в якій ви будете подавати їх далі.

Процедура легалізації, як і апостилювання документів, - це підтвердження автентичності документа та його відповідності законодавчим нормам. Цій перевірці підлягають тільки офіційно видані документи з необхідними гербовими печатками і відповідними підписами службовців. В останні роки список документів, які приймаються на Апостиль і легалізацію, значно розширився і включає тепер і багато особистих документів, таких як паспорт, трудова книжка, водійські права, військові квитки, довідки про резидентство і багато інших.

Необхідно взяти до уваги те, що документи легалізуються тільки в тій країні, де вони були видані. Крім того, для кожної іноземної держави є свої нюанси і вимоги щодо оформлення документів. Усі документи, що підлягають легалізації або апостилюванню, подаються нашими співробітниками на офіційну перевірку в Міністерство закордонних справ, Міністерство юстиції, Міністерство охорони здоров'я.

Процедура легалізації

Процес легалізації складніший за процедуру апостилювання і включає більше етапів. Крім того, власнику документів необхідно оформити нотаріальну довіреність на співробітників, які будуть подавати документи до міністерства. Найчастіше документи подаються на розгляд до міністерства через нотаріально засвідчену копію. Залежно від держави, де будуть використовуватися документи, етапи оформлення можуть бути різними, а саме:

 • Підтвердження достовірності видачі документа в Міністерстві юстиції України;

 • Підтвердження достовірності видачі документа в Міністерстві закордонних справ України;

 • Переклад та нотаріальне засвідчення;

 • Другий етап легалізації з МЗС і МЮ;

 • Засвідчення документів у консульстві / посольстві відповідної країни.

Апостиль на документах

Апостилювання - це юридична процедура визнання документів, які повинні використовуватися за кордоном. На відміну від консульської легалізації, на апостилювання необхідно значно менше часу, не місяць-півтора, а в середньому близько 5-7 робочих днів. Більш того, документи з апостилем можуть використовуватися не в одній, а в різних країнах Європи.

Штамп Апостиль проставляється на документах, призначених для країн, які підписали Гаазьку конвенцію від 5 жовтня 1961 року. В основному це країни Євросоюзу, Америка, Англія та деякі колишні країни СНД. Для проставлення штампа не потрібна довіреність на представників, і документи часто подаються через оригінал.

На апостилювання і легалізацію приймаються офіційні документи, видані:

 • правоохоронними органами України;

 • органами судової влади;

 • органами юстиції;

 • адміністративні документи РАЦСів і нотаріату;

 • особисті документи: трудові книжки, паспортні документи, військові квитки, техпаспорти, дозволи, заяви;

 • документи про освіту та підтверджують вчений ступінь;

 • установчі документи компаній.
Контакти
+38 (097) 220-94-99 (KievStar)
+38 (063) 347-14-88 (Life)
+38 (095) 301-80-00 (Vodafone)
perevod@infoperevod.ua

Київ, бул. Шевченка, 6, оф. 21 (3-й поверх), код 21К

Працюємо: Пн-Пт 9:00 - 18:00