Залежно від країни та міста, у якому буде укладено шлюб, список документів і сама процедура може змінюватися, тому краще уточнити це питання заздалегідь.
У кожній країні є не тільки свої закони, а й традиції, які важливо знати і враховувати. З цікавих особливостей можна виділити наступні.
1. Для мусульманських країн характерне отримання письмового дозволу батьків на шлюб і т.п.
2. У Туреччині зазвичай не дозволяють одружуватися, якщо з моменту попереднього розлучення пройшло менше 9 місяців.
3. В Іспанії існує три види укладання шлюбу: цивільний (як у нас у РАЦСі), церковний (тільки у церквах, які входять до реєстру королівства, і все одно потрібно зареєструватися у державних органах), офіційне співмешкання (доступно тим, хто прожив разом більше 1 року і дає можливість отримати іноземцю посвідку на проживання). Щоб оформити шлюб у королівстві, крім вищевказаних документів, іноземцю потрібні:
• довідка з місця проживання з ВВІРу,
• довідка про консульський облік,
• сертифікат про подання весільного оголошення,
• довідка про дієздатність та інші додаткові довідки.
Також при оформленні потрібно проставити подвійний апостиль (на оригіналі і на перекладеній копії документа). Також перед весіллям пара обов'язково проходить співбесіду.
4. У Німеччині кожне відділення РАЦСу має свої вимоги щодо порядку укладення шлюбу з іноземцями. Людина з України має отримати довідку про те, що у неї немає перешкод для шлюбу (це спеціальний документ, який дійсний 6 місяців). Якщо майбутнє подружжя проживає до весілля у різних країнах, українець має підписати довіреність на німця, щоб він міг займатися документами. Зробити це можна тільки у посольстві Німеччини, оскільки папери, засвідчені українськими нотаріусами, сили у Німеччині не мають. Щоб отримати візу, українець має, крім вищевказаних документів, мати сертифікат про знання мови (мінімум на рівні А1), паспорт майбутнього чоловіка з Німеччини, його лист-запрошення, довідку про його доходи. Також потрібно написати письмове зобов'язання.
У кожній країні є такі особливості, тому краще звернутися до професійного бюро перекладів, яке допоможе вам на кожному етапі: від консультації до перекладу, засвідчення, легалізації документів і подання їх до посольства. Пам'ятайте, що іноземцям може бути відмовлено у дозволі на шлюб, тому до питання з перекладом та оформленням документів слід поставитися дуже серйозно. З допомогою досвідчених фахівців у вас все вийде з першого разу, і ви зможете укласти шлюб без нервувань і зволікань.