InfoPerevod

Апостиль на свідоцтво про народження в Україні

Свідоцтво про народження - один з найголовніших документів людини, який він використовує протягом всього життя. Якщо ви виїжджаєте за кордон, його, як і ряд інших офіційних паперів доведеться легалізувати. Апостиль - це спрощений порядок легалізації документів, в результаті якого ваше свідоцтво про народження буде мати законну силу в державах, які підписали Гаазьку конвенцію.

Навіщо потрібен апостиль на свідоцтво про народження?

Апостиль на свідоцтво про народження дозволить надати йому офіційний статус легального документа в країнах, які є учасниками Гаазької конвенції 1961 року (Бельгії, Німеччині, Греції, Данії, Кіпрі, Італії, Мексиці та багатьох інших).

Навіщо може знадобитися апостиль на свідоцтві про народження? Даний документ необхідний практично при будь-яких офіційних процедурах в інших державах, наприклад, якщо ви хочете:

  • отримати посвідку на проживання;
  • подати документи на отримання громадянства;
  • вступити в офіційний шлюб з іноземцем;
  • провести процедуру возз'єднання з сім'єю;
  • зареєструвати дитину;
  • вступити до вузу;
  • оформити візу;
  • офіційно влаштуватися на роботу тощо.

Апостиль дозволить використовувати свідоцтво як документ, що має законну силу.

Як зробити апостиль на свідоцтво про народження?

Щоб зробити апостиль потрібно подати документи в державні органи для проведення процедури. Але на цьому порядок підготовки свідоцтва не закінчиться. Також потрібно буде зробити нотаріально завірений переклад, а потім, для деяких країн, поставити другий апостиль.

Людина може подати документи для проставлення апостиля особисто, або через третю особу. При цьому оформлювати довіреність не потрібно. Простіше і швидше за все поставити апостиль на свідоцтво про народження за допомогою бюро перекладів «Інфоперевод». Ви надсилаєте якісний скан або фотокопію, а все інше роблять фахівці (переклад, завірення, подача документів для проставлення апостиля).

Зверніть увагу! Процедура проставлення апостиля для різних держав має свої особливості. Наприклад, деякі країни вимагають, щоб переклад був виконаний тільки присяжним перекладачем, інші не приймуть документ без подвійного апостиля. Тому краще, якщо проставленням апостиля будуть займатися професіонали, які розбираються у всіх тонкощах процесу, щоб вам не довелося витрачати додатковий час і гроші на переоформлення.

Де ставити апостиль на свідоцтво про народження?

Поставити апостиль можна тільки в державному органі, який має на це право. В Україні це Міністерство юстиції. Процедура проставлення апостиля займає від 3 до 5 робочих днів в залежності від кількості заявок в міністерстві.

Зверніть увагу! Поставити апостиль на свідоцтво про народження, видане в Україні, ви можете тільки на території України. Якщо ви перебуваєте за кордоном, ви можете переслати документи з кур'єром в бюро перекладів, яке проведе процедуру апостилізації і відправить готові папери до вас.

Апостиль на свідоцтво про народження старого зразка

Процес отримання апостиля має свої особливості. Одним з нюансів є форма самого документа. Важливо знати, що інші держави не приймають свідоцтво про народження, видані за старим зразком, до таких відносять:

  • свідоцтва, видані до 2003 року;
  • свідоцтва, видані в СРСР.

Щоб поставити апостиль на радянських свідоцтвах про народження або виданих до 2003 року, вам потрібно звернутися до ЗАГСу і отримати копію свідоцтва на бланку нового зразка.

Також є такі нюанси, як наявність зразка печатки РАГСу і зразка підпису реєстратора в архіві Міністерства Юстиції України. Це може створити складнощі в процесі проставлення апостиля. Тому документи, отримані в останні 10 років зазвичай апостилюються швидко і проблем не виникає, але ось папери старого зразка, а також заламіновані або з іншими відмітками і штампами апостилювати не вийде. Людина повинна отримати чисту копію на новому бланку, а потім ставити на ній апостиль.

Хто ставить апостиль на свідоцтво про народження?

Якщо вам потрібно дуже швидко поставити апостиль на свідоцтво про народження в Києві, рекомендуємо скористатися послугами бюро перекладів «Інфоперевод». Ми пропонуємо комплексні послуги, що включають не тільки апостиль на свідоцтво про народження в Україні, а й переклад документів, а також їх завірення нотаріусом.

Вартість проставлення апостиля на свідоцтво про народження в «Інфоперевод»:
Стандартні терміни (до 7 робочих днів)
200 грн
Терміновий (1 день)
500 грн

Також ми надаємо широкий спектр інших популярних послуг:


Контакти
+38 (097) 220-94-99 (KievStar)
+38 (063) 347-14-88 (Life)
+38 (095) 301-80-00 (Vodafone)
perevod@infoperevod.ua

Київ, бул. Шевченка, 6, оф. 21 (3-й поверх), код 21К

Працюємо: Пн-Пт 9:00 - 18:00